Kuřecí prsa dvou chutí

4 ks kuřecích prsou, 1 konzervu meruněk, 250 g rýže, 4 lžíce másla, bílý pepř, sůl, 2 lžíce kari, 1 lžíce hladké mouky, ¼ l kuřecí polévky z kostky, 4 lžíce smetany na šlehání

Meruňky necháme okapat a šťávu z nich zachytíme do skleněné misky. Meruňky nakrájíme na menší kousky.

Kuřecí prsa umyjeme, osušíme a nakrájíme na tenké plátky. V pánvi rozehřejeme tuk a kuřecí filety na něm po obou stranách opečeme dozlatova.

Potom je ještě při mírné teplotě 10 – 15 minut dusíme pod pokličkou. Hotové vyjmeme z pánve, podle chuti osolíme, opepříme a udržujeme stále teplé.

Na tuku vypečeném z kuřecího masa necháme zpěnit mouku s míchanou s kari. Přidáme šťávu z meruněk a předem připravený kuřecí vývar.

Omáčku krátce povaříme a nakonec zjemníme smetanou. Osolíme a opepříme.

Vložíme nakrájené dílky meruněk a necháme je v omáčce prohřát. Rýži uvaříme podle návodu na obale v osolené vroucí vodě.

Na mísu upravíme kuřecí plátky a polijeme kari-meruňkovou omáčkou. Rýži podáváme zvlášť na talíři.

 

Next Post

Mandlové řezy

Po Čvc 1 , 2019
4 ks kuřecích prsou, 1 konzervu meruněk, 250 g rýže, 4 lžíce másla, bílý pepř, sůl, 2 lžíce kari, 1 lžíce hladké mouky, ¼ l kuřecí polévky z kostky, 4 lžíce smetany na šlehání Meruňky necháme okapat a šťávu z nich zachytíme do skleněné misky. Meruňky nakrájíme na menší kousky. Kuřecí […]

Rychlá půjčka -peníze můžete mít do 5 minut od vyplnění žádosti a doložení všech dokladů /pracovní doba je od pondělí do neděle od 9,00 hodin do 18,00 hodin/, 20 000 Kč až 750 000 Kč, úrok od 2,99%
Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Zonky s.r.o., Evropská 2690/17, 160 00 Praha 6 – Dejvice, IČO: 03570967 a to za účelem zpracování nabídky finančního produktu.